Źródła Skarpy Warszawskiej – studencki projekt badawczy

Studenckie projekty badawcze to zindywidualizowana forma kształcenia na WGSR UW, którą zainicjowaliśmy w 2018 roku. Nowoczesna dydaktyka powinna wychodzić poza szablon tradycyjnych zajęć, pozwalając budować kompetencje badawcze oraz umiejętność pracy zespołowej studentów. To również znakomita forma poszerzenia wiedzy oraz miłego spędzenia czasu.

Do tej pory w Zakładzie Hydrologii realizowane były 4 projekty (link). 18 marca 2023 r. zaczęliśmy realizację kolejnego projektu dotyczącego cech fizycznych i chemicznych oraz wydajności wypływów wód podziemnych zlokalizowanych w Warszawie.

W sobotę 18 marca 2023 r. razem z 14-osobową grupą studentek i studentów WGSR UW ruszyliśmy na wizję terenową, podczas której odwiedziliśmy wypływy wód podziemnych, typując miejsca do pomiarów i poboru prób. Wykonaliśmy również pierwsze, wstępne pomiary wydajności i oznaczenia wybranych cech fizycznych i chemicznych wody. W kwietniu zaczynamy regularne pomiary.

Projekt realizowany jest przy wsparciu władz Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW oraz firmy Exaqua