Ćwiczenia terenowe (ścieżka fizycznogeograficzna)

Skończyły się Ćwiczenia terenowe z geografii fizycznej dla studentów 2. roku geografii, prowadzone przez pracowników Katedry Geografii Fizycznej WGSR UW. Zajęcia miały charakter projektu badawczego realizowanego przez studentki i studentów pracujących w 3-4 osobowych grupach. Badania terenowe prowadzone były w okolicach Białej Podlaskiej, a ich celem było określenie zagrożeń dla działalności człowieka wynikających z cech środowiska.

W badaniach wykorzystano dostępne informacje, przede wszystkim numeryczne mapy komponentów środowiska, oraz bezpośrednie kartowanie w terenie. Nie obyło się również bez zastosowania technik GIS do zbierania informacji w terenie i przetwarzania wyników. Ostatnim akcentem zajęć było seminarium, na którym studenci zaprezentowali wyniki swoich badań.